Warsztaty komiksowe dla studentów

  • 15/10/2017

W czwartek, 26.10.2017 rysownik Gregor Hinz z Kilonii na zaproszenie lektoratu DAAD i Katedry Germanistyki poprowadzi warsztaty komiksowe dla studentów drugiego roku studiów licencjackich, które odbędą się o godz. 9.15 w sali 210.

Będzie można dowiedzieć się np., jak opowiadać historie za pomocą obrazków oraz jak przedstawiać na rysunkach ruchy i emocje. Następnie studenci przy wsparciu Gregora Hinza zaprojektują swój własny komiks. Od uczestników nie są wymagane wybitne zdolności rysownicze, a jedynie kreatywność w posługiwaniu się językiem niemieckim i odrobina fantazji, która pozwoli połączyć język z obrazkami. Cieszymy się na spotkanie z naszym gościem, a wszystkim jeszcze nie odkrytym artystom komiksowym życzymy dobrej zabawy!

Więcej o naszym gościu i jego działalności można dowiedzieć się na stronach internetowych www.gregorhinz.de oraz http://www.purefruit-magazin.de/.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają: mgr Yvonne Belczyk-Kohl (yvonne.belczyk-kohl@ukw.edu.pl) i dr Janusz Pociask (janusz.pociask@wp.pl).

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego • Katedra Germanistyki
ul. Grabowa 2 • 85-601 Bydgoszcz • tel./faks: (52) 360 84 50