Baner DAAD. Napis: Studia w Niemczech, warsztaty dla początkujących. 5 lub 11 października, godz. 16:00-17:30. Na zdjęciu: troje studentów stoi pod Bramą Brandenburską. Baner DAAD. Napis: Studia w Niemczech, warsztaty dla początkujących. 5 lub 11 października, godz. 16:00-17:30. Na zdjęciu: troje studentów stoi pod Bramą Brandenburską.

Warsztaty DAAD na temat studiowania w Niemczech

DAAD Polska zaprasza na warsztaty online skierowane przede wszystkim do osób, które chcą podjąć studia pierwszego stopnia lub pięcio-letnie studia magisterskie w Niemczech.

Podczas warsztatów zostaną poruszone następujące tematy:

• podstawowe informacje na temat szkolnictwa wyższego w Niemczech (typy uczelni, dyplomy)
    • różne ścieżki prowadzące na niemiecką uczelnię (Uni-Assist, Hochschulstart, Akademisches Auslandsamt)
    • warunki i terminy składania wniosków o przyjęcie na studia
    • przybliżone koszty utrzymania w Niemczech
    • rankingi najlepszych kierunków

Warsztaty odbędą się na platformie MS Teams w dwóch terminach do wyboru:

Udział jest możliwy bez rejestracji.