Certyfikaty zdobyte w ramach „Trados Academic Partner Program” Certyfikaty zdobyte w ramach „Trados Academic Partner Program”

Certyfikaty zdobyte w ramach „Trados Academic Partner Program”

Aż 75% studentów germanistyki II stopnia uzyskało w minionym semestrze certyfikat Trados Studio for Translators, który jest rozpoznawalnym i uznawanym na całym świecie potwierdzeniem znajomości programu Trados Studio. Program ten jest od wielu lat liderem wśród narzędzi do tłumaczenia wspomaganego komputerowo (z ang. computer-assisted translation – CAT), a sam certyfikat – niewątpliwym atutem w oczach pracodawców. Dzięki uczestnictwu germanistyki w „Trados Academic Partner Program”, test certyfikacyjny udostępniany jest naszym studentom bezpłatnie, a przygotowanie do niego odbywa się w ramach przedmiotu „Narzędzia CAT w pracy tłumacza”, który stanowi część programu studiów II stopnia.