Nowy numer czasopisma studenckiego „Volltreffer”

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania czasopisma studenckiego „Volltreffer”.

„Stammtisch“ w czerwcu

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na ostatni „Stammtisch” w semestrze letnim.

Wykład gościnny prof. Gesine Lenore Schiewer

W dniach 28-30.05.2017 r. gościem Katedry Germanistyki będzie p. prof. Gesine Lenore Schiewer z Uniwersytetu w Bayreuth.

Wieczór autorski Margarete Stokowski

Katedra Germanistyki UKW i działający przy niej lektorat DAAD serdecznie zapraszają na wieczór autorski Margarete Stokowski! Autorka odczyta fragmenty ze swojego zbioru esei Untenrum frei.

Warsztaty dla nauczycieli akademickich na temat komiksu

13 maja 2017 r. odbędą się warsztaty dokształcające dla nauczycieli akademickich zorganizowane przez lektorat DAAD oraz Katedrę Germanistyki.

Międzynarodowe Stypendium Parlamentarne 2018 w Berlinie

Czy chcą Państwo pracować w niemieckim parlamencie? Niemiecki Bundestag wraz z berlińskim Wolnym Uniwersytetem, Uniwersytetem im. Humboldtów w Berlinie oraz Politechniką Berlińską zaprasza do skorzystania z trwającego pięć miesięcy Międzynarodowego Stypendium Parlamentarnego (Internationales Parlaments-Stipendium IPS) w Berlinie.

„Spieleabend” w marcu

Serdecznie zapraszamy na marcowy „Spieleabend”!

Stypendium DAAD dla absolwentów germanistyki i nauczycieli jezyka niemieckiego

Zachęcamy do zapoznania się z informacją na temat programu stypendialnego DAAD.

„Stammtisch” w marcu

Zapraszamy serdecznie na pierwszy „Stammtisch“ w semestrze letnim.

Biuro Karier UKW pomostem do kariery

Biuro Karier UKW, którego zadaniem jest pomoc w aktywizacji zawodowej studentów, realizuje aktualnie projekt współfinansowany przez Unię Europejską pn. „Biuro Karier pomostem do kariery”.

„Spieleabend” w styczniu

Serdecznie zapraszamy na styczniowy „Spieleabend”, który odbędzie się 11 stycznia 2017 o godzinie 15.30 w sali 210!

Warsztaty firmy SDL o unikaniu błędów w tłumaczeniu

Dnia 13 stycznia 2017 r. o godzinie 9.00 w sali 206 odbędą się warsztaty na temat unikania najczęstszych błędów w tłumaczeniu na język polski, zorganizowane we współpracy z polskim oddziałem firmy tłumaczeniowej SDL.