Nowy numer czasopisma studenckiego „Volltreffer”

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania czasopisma studenckiego „Volltreffer“.

„Spieleabend” w grudniu

Serdecznie zapraszamy na specjalną edycję „Spieleabend”, która odbędzie się 14 grudnia 2016!

Spotkanie „Meet your Community – Alumni-Stammtisch Bydgoszcz”

Zapraszamy bardzo serdecznie na spotkanie „Meet your Community – Alumni-Stammtisch Bydgoszcz”, które odbędzie się 8.12.2016 o godz. 19:00 w Pubie Jack (ul. Długa 65, na pierwszym piętrze).

Studia magisterskie z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych w USA

Przedstawiamy propozycję University of Missouri (USA):

Ogólnopolska konferencja germanistycznych kół naukowych

Zapraszamy do wzięcia udziału w Pierwszej Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych organizowanej przez Koło Naukowe Studentów Germanistyki, która odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 20-21 kwietnia 2017 roku.

Listopadowy „Spielabend”

Serdecznie zapraszamy na kolejny językowy „Spielabend” germanistyki UKW!

Dokumentacja filmowa z wizyty w Exploseum

Zapraszamy do obejrzenia dokumentacji filmowej wizyty w kompleksie muzealnym Exploseum (dawniej: DAG-Fabrik Bromberg).

Otrzęsiny Germanistów

Zapraszamy w szczególności studentów pierwszego roku na Otrzęsiny Germanistów, które odbędą się 26 października 2016 r. o godz. 19.30.

Spotkanie informacyjne o stypendiach DAAD

Jak co roku, studenci, doktoranci, młodzi naukowcy i naukowcy wszystkich kierunków mogą starać się o stypendia z bogatej oferty stypendialnej Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD: Deutscher Akademischer Austauschdienst), m.in. stypendia na kursy wakacyjne, pobyty studyjne i badawcze na uczelniach lub w instytucjach badawczych w Niemczech.

Terminy testu onDaF

Osoby, które do udziału w rekrutacji na stypendium DAAD potrzebują potwierdzenia znajomości języka niemieckiego lub angielskiego, mogą wziąć udział w odpowiednim teście językowym.

Praktyki w programie Erasmus+ – rekrutacja uzupełniająca

W ramach programu Erasmus+ studenci mają możliwość spędzenia 2 miesięcy na praktyce w zagranicznej instytucji – dotyczy to również studentów obecnie rozpoczynających studia pierwszego stopnia na I roku.

Stypendia z programu Erasmus+ – rekrutacja uzupełniająca

Zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji uzupełniającej na studia zagranicą w ramach programu Erasmus+.