Peter Truschner gościem Katedry Germanistyki

Na zaproszenie Austriackiego Forum Kultury Katedrę Germanistyki UKW odwiedzi Peter Truschner, który będzie czytał swoje teksty i na pewno odpowie na pytania. Spotkanie z pisarzem odbędzie się 26 października (środa) o godz. 11.00 w sali 210.

UWAGA studenci I roku studiów stacjonarnych I i II stopnia!

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne
z kierownikiem Katedry Germanistyki – prof. UKW dr hab. Markiem Cieszkowskim
i z opiekunem I roczników – dr Elżbietą Nowikiewicz
dnia 03.10.2016 r., o godzinie 12.00, w sali 210.

UWAGA studenci studiów niestacjonarnych!

Pierwszy zjazd odbędzie się 22-23.10.2016 r. Szczegółowy plan zajęć w tym terminie oraz roczny harmonogram zjazdów zostanie zamieszczony w środę 12.10.2016 r.

Katedra Germanistyki UKW na FaDaF Hochschul-Wiki

Katedra Germanistyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jako pierwsza germanistyka w Polsce posiada własną stronę na platformie Hochschul-Wiki prowadzonej przez stowarzyszenie Fachverband Deutsch als Fremd- und Zweitsprache (FaDaF).

Grupy na Facebooku dla nowych studentów germanistyki

Samorząd Studencki Wydziału Humanistycznego UKW chcąc ułatwić nowym studentom komunikację i adaptację na naszej uczelni stworzył dla nich facebookowe grupy.

Studiuj germanistykę na UKW

Studiuj filologię o spec. germanistyka na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.