Spotkanie informacyjne poświęcone ofercie stypendialnej DAAD i projektowi Alumniportal Deutschland

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne poświęcone ofercie stypendialnej DAAD oraz projektowi Alumniportal Deutschland. Odbędzie się ono w dniu 24.11.2014 o godz. 12:15 w sali 210.

Warsztaty języka polskiego dla przyszłych tłumaczy

Dnia 27 listopada 2014 r. w godzinach 12.30-14.00 w sali 110 odbędą się warsztaty języka polskiego zorganizowane w szczególności z myślą o osobach planujących pracę w zawodzie tłumacza. Będzie to już drugie spotkanie z cyklu warsztatów poświęconych tej tematyce. Warsztaty będą prowadzone w języku polskim i są otwarte dla wszystkich studentów.

Terminy testu onDaF w listopadzie i grudniu

W dniach 06.11.2014 i 13.11.2014 będzie możlwość przystąpienia do testu onDaF. Jest to egzamin językowy potrzebny do aplikacji o stypendia DAAD. Uwaga - dodatkowe terminy w grudniu. Szczegóły na plakacie.

Spotkanie informacyjne poświęcone ofercie stypendialnej DAAD

Przedstawicielka Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD), mgr Yvonne Belczyk-Kohl, zaprasza studentów, absolwentów, doktorantów, młodych naukowców oraz naukowców wszystkich kierunków na spotkanie informacyjne. Uwaga! Znajomość języka niemieckiego w przypadku niektórych stypendiów nie jest wymagana!

"Germanistischer Spieleabend" w październiku

Zapraszamy na pierwsze w tym semestrze spotkanie z cyklu „Germanistischer Spieleabend”, które odbędzie się 28.10.2014 o godz. 18.30 w sali 211.

Spotkanie autorskie z Cordulą Simon

Austriackie Forum Kultury, Katedra Germanistyki UKW oraz Teatr Polski Bydgoszcz zapraszają na spotkanie autorskie z Cordulą Simon, które odbędzie się 05.11.2014 o godz. 15.00 w górnym foyer Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Wstęp na spotkanie autorskie jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Stammtisch w październiku

Zapraszamy bardzo serdecznie po przerwie wakacyjnej na Stammtisch inaugurujący semestr zimowy. Spotkanie odbędzie się 15.10.2014 o godz. 19.00 w Pubie Jack (ul. Długa 65, 1. piętro).

Współpraca Katedry Germanistyki z Teatrem Polskim

Katedra Germanistyki rozpoczęła współpracę partnerską z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, którego nowym dyrektorem jest Paweł Wodziński. Współpraca stanowi kontynuację przedsięwzięć organizowanych wraz z Teatrem Polskim pod kierownictwem Pawła Łysaka w ciągu ostatnich kilku lat. Obejmować będzie m. in. inicjowanie i realizowanie wspólnych projektów kulturalno-naukowych i edukacyjno-popularyzatorskich.

Nowa strona internetowa KNSG

Koło Naukowe Studentów Germanistyki ma nową stronę internetową, która dostępna jest pod adresem http://www.knsg.ukw.edu.pl/. Zachęcamy do odwiedzin!

Ukazał się 20. numer czasopisma studenckiego "Volltreffer"

Zachęcamy do lektury najnowszego jubileuszowego wydania czasopisma studenckiego "Volltreffer". Tematem wydania jest literatura niemieckojęzyczna. Wersja w formacie PDF dostępna jest poniżej.