Zapraszamy na spotkanie autorskie z Caroliną Schutti

14 listopada 2013 o godzinie 11:00 w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (ul. Karola Szymanowskiego 3, 85-074 Bydgoszcz) będziemy gościć austriacką pisarkę Carolinę Schutti, autorkę opowiadań, wierszy, powieści oraz słuchowiska. Pochodzi z Innsbrucku, pracuje jako nauczyciel akademicki i lektorka.

Wstęp wolny.

Seminarium gościnne

W dniach 8.-10 października mgr Lena Wetenkamp z Uniwersytetu w Moguncji poprowadzi seminarium gościnne na temat Nowe kino niemieckie: Wim Wenders (początek 8.10 o godz. 12.30 w sali 210).

Seminarium jest jednym z elementów współpracy Katedry Germanistyki z Deutsches Institut Uniwersytetu w Moguncji w ramach programu Germanistische Institutspartnerschaft.  Zapraszamy studentki i studentów studiów magisterskich!

Plany zajęć w semestrze zimowym 2013/14

W zakładce "dla studentów" znajdują się plany zajęć w semestrze zimowym 2013/14

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami wydawnictwa Hueber

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne nt. Der moderne Deutschunterricht mit Lehrwerken von Hueber Verlag.

Prowadzący: dr Przemysław Gębal

Spotkanie odbędzie się 11 czerwca (wtorek) o godz. 15.00 w sali 206.