Germanistyka

Konferencja studencko-doktorancka „Themenräume”

W dniach 25–26 kwietnia 2019 r. Katedra Germanistyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy organizuje konferencję dla studentów i doktorantów „Themenräume. 3. germanistische Tagung in Polen”.

Spotkanie autorskie z Anną Weidenholzer

Zapraszamy na spotkanie autorskie z austriacką pisarką Anną Weidenholzer – 21.11.2018 (środa) o godzinie 10.30 w Bibliotece UKW (Szymanowskiego 3, Sala Pamięci Bydgoszczan, I piętro).

Międzynarodowa szkoła letnia uniwersytetu w Moguncji

Międzynarodowa szkoła letnia w Germersheim oferuje również w 2019 r. kursy dla studentów, których językiem rodzimym jest język polski, w zakresie tłumaczeń pisemnych i ustnych.

Spotkania organizacyjne dla studentów I roku

Zapraszamy studentki i studentów I roku germanistyki od podstaw i germanistyki ze znajomością języka (studiów stacjonarnych) na spotkania organizacyjne.

Roczne stypendium BAYHOST w Bawarii

Bawaria oferuje roczne stypendia dla absolwentów z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Polski, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji i Ukrainy na rok akademicki 2019/2020.

Międzynarodowa szkoła letnia online uniwersytetu w Moguncji

Uniwersytet Jana Gutenberga w Moguncji przedstawia ofertę kursów poświęconych tematyce przekładu pisemnego i ustnego w ramach międzynarodowej szkoły letniej online.

Stypendium DAAD dla studentów i absolwentów ze specjalnością nauczycielską

Między innymi do studentów i absolwentów germanistyki po ukończeniu modułu nauczycielskiego jest skierowana oferta semestralnego (trwającego 4 miesiące) stypendium Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD) na pobyt prawdopodobnie na jednej z dwóch uczelni: Pädagogische Hochschule Heidelberg lub Universität Leipzig.

Relacje prasowe z Absolutorium 2018

Studenci kończący w tym roku studia drugiego stopnia uczestniczyli w Absolutorium, które odbyło się 29 czerwca 2018 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.

Studentka germanistyki nagrodzona przez firmę SDL

Po zakończeniu tegorocznej edycji praktyk na stanowisku tłumacza języka niemieckiego w polskim oddziale firmy SDL, pani Sylwia Wiesiołek, studentka trzeciego roku, której tłumaczenia zostały szczególnie wysoko ocenione przez opiekuna praktyk, otrzymała w ramach programu SDL Top Student Award licencję na najnowszą wersję programu SDL Trados Studio ufundowaną przez firmę SDL.

Szkoła letnia „Erlebtes Erbe – Deutsche Kultur im östlichen Europa” w Berlinie

Deutsche Gesellschaft e. V. zaprasza do udziału w szkole letniej 2018 wszystkich studentów, którzy w ramach swoich studiów, projektów badawczych lub własnych zainteresowań zajmują się zagadnieniami związanymi z tematem „Erlebtes Erbe – Deutsche Kultur im östlichen Europa”.

Ankieta DAAD na temat mobilności (przyszłych) naukowców

Prośba od DAAD o udział w ankiecie:

Czasopismo studenckie „Volltreffer” (numer 28)

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania czasopisma studenckiego „Volltreffer”.