Relacje prasowe z Absolutorium 2018

Studenci kończący w tym roku studia drugiego stopnia uczestniczyli w Absolutorium, które odbyło się 29 czerwca 2018 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.

Studentka germanistyki nagrodzona przez firmę SDL

Po zakończeniu tegorocznej edycji praktyk na stanowisku tłumacza języka niemieckiego w polskim oddziale firmy SDL, pani Sylwia Wiesiołek, studentka trzeciego roku, której tłumaczenia zostały szczególnie wysoko ocenione przez opiekuna praktyk, otrzymała w ramach programu SDL Top Student Award licencję na najnowszą wersję programu SDL Trados Studio ufundowaną przez firmę SDL.

Ankieta DAAD na temat mobilności (przyszłych) naukowców

Prośba od DAAD o udział w ankiecie:

Czasopismo studenckie „Volltreffer” (numer 28)

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania czasopisma studenckiego „Volltreffer”.

Wideorelacja z wyjazdu studyjnego do Berlina

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z wyjazdu studyjnego do Berlina, który odbył się w dniach 30.04.2018–04.05.2018 pod hasłem „Berlin erleben 2018”.

„Stammtisch” w czerwcu

Zapraszamy serdecznie na ostatni Stammtisch w semestrze letnim, który odbędzie się w najbliższy wtorek (12.06.2018) o godz. 19.00 w sali piwnicznej Toro Tapas Bar (Magdzińskiego 8).

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla studentów

Od maja 2018 roku istnieje możliwość korzystania przez studentów naszego Uniwersytetu z bezpłatnej pomocy psychologicznej.

Medal Casimirus Magnus dla Ernestine Baig

W czasie tegorocznego Święta Uczelni attaché kulturalna Ambasady Austrii w Polsce, zastępczyni dyrektora Austriackiego Forum Kultury w Warszawie pani Ernestine Baig na wniosek Katedry Germanistyki została odznaczona pamiątkowym Medalem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Casimirus Magnus.

Wykład gościnny prof. Adreasa Böhna

W dniu 8 maja 2018 r. gościem Katedry Germanistyki będzie prof. Andreas Böhn – literaturoznawca i medioznawca z Instytutu Germanistyki działającego w ramach Karlsruher Institut für Technologie.

Wyjazd studyjny „Berlin erleben 2018”

W dniach 30.04.2018–04.05.2018 odbędzie się wyjazd studyjny pod nazwą „Berlin erleben 2018”.

Konkurs na najlepsze prace doktorskie i magisterskie o Instytucie Literackim w Paryżu

Stowarzyszenie Instytut Literacki Kultura oraz Fundacja Kultury Paryskiej zapraszają do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu na najlepsze prace doktorskie i magisterskie związane tematycznie z historią i dorobkiem Instytutu Literackiego w Paryżu.

Wykłady gościnne na temat języków specjalistycznych

W dniach 23–24 kwietnia 2018 r. gościem Katedry Germanistyki będzie dr Grzegorz Lisek z Uniwersytetu im. Ernsta Moritza Arndta w Greifswaldzie, który wygłosi dwa wykłady gościnne.